top of page

Вебквести

 Викладання в школі – це пошук креативних форм роботи, які забезпечують розвиток самостійного критичного і творчого мислення учнів.

Актуальною залишається задача вміння опрацьовувати інформацію, добуваючи її з різних джерел. Розвиток цих умінь дозволяє у майбутньому отримувати самостійно неперервну освіту впродовж всього життя, задовольняти свої пізнавальні інтереси, розвивати творчий потенціал та професійні якості, тобто, бути соціально адаптованою, креативно мислячою людиною.

Із розвитком мережі Інтернет і доступом до неї учнів використання методу проєктів набуло широкого розповсюдження. Проєкти можуть відрізнятись темою, метою, типом, змістом роботи, завданнями, оформленням результатів, але всі вони мають викликати зацікавленість учнів, збудити інтерес до предмета, сформувати комунікативні, соціальні, самоосвітні та саморозвиваючі компетенції. Але велика кількість інформації в мережі та її якість ускладнюють роботу над проєктом. Одне з можливих рішень даної проблеми -  це технологія вебквест.

 

Що таке вебквест?

 

Вебквест (від анг. webguest – Інтернет-пошук) – це тривалий цілеспрямований пошук, що може бути пов’язаний із пригодами або грою.

Освітній вебквест - різновид проєктного навчання, що присвячується певній темі і складається з кількох, пов'язаних єдиною сюжетною лінією розділів, насичених посиланнями на інші ресурси глобальної мережі.

Технологія вебквест – це сукупність методів та прийомів організації дослідницької діяльності, для виконання якої здійснюється пошук інформації з використанням Інтернет-ресурсів із практичною метою. Така технологія дозволяє працювати в групах, розвиває конкурентність та лідерські якості, підвищую не тільки мотивацію до процесу здобування знань, а й відповідальність за результати діяльності та їх презентацію. Цю технологію можна використовувати незалежно від теми, що вивчається, головне – мати доступ до Інтернету.

Вебквест сприяє

  • пошуку Інтернет інформації, яку доручає учням вчитель;

  • розвитку мислення учнів на стадії аналізу, узагальнення та оцінки інформації;

  • розвитку комп'ютерних навичок учнів і підвищенню їх словникового запасу;

  • заохоченню учнів навчаєтися незалежно від вчителя;

  • розвитку дослідницьких і творчих здібностей учнів;

  • підвищення особистісної самооцінки.

 

 

Пам'ятка для учасників вебквесту

1.Ознайомлення з темою і проблемою квесту.

2. Вибір однієї із запропонованих ролей.

3. Ознайомлення із завданнями своєї ролі.

4. Вивчення списку ресурсів.

5. Складання плану пошуку інформації згідно ролі.

6. Дослідження інформаційних ресурси згідно своєї ролі.

7. Оформлення звіту у вигляді мультимедійної презентації, веб-сторінки, веб-сайту чи іншій запропонованій формі.

8. Обговорення результатів роботи в мікрогрупі.

9. Підготовка до захисту веб-квесту.

bottom of page